Skeet Ulrich

Jeho rodiče se rozvedli, když mu byly tři roky. Začal hrát na jevišti při studiích na New York University (NYU). Hereckou praxi získal v různých souborech, mj. Atlantic Theater Company dramatika Davida Mameta a Naked Angels Theater Company. Pro film ho objevila režisérka Stacy Cochranová, která ho nejprve obsadila do TV speciálu Same Difference a pak mu svěřila roli proslulého baseballového hráče Buda Valentina v dramatu Ochránce. V roce 2006 se objevil v seriálu "Jericho", kde hraje hlavní postavu, tato role ho vynesla na popředí mnoha amerických časopisů...

Zatím největší popularitu mu přinesla úloha středoškoláka Billyho Loomise, který za asistence svého kamaráda (Matthew Lillard) spáchá několik vražd na lidech ze svého nejbližšího okolí, v úspěšném hororu Vřískot (r. W. Craven). Jeho ženou byla herečka Georgina Catesová, s kterou má dvě děti (chlapce a dívku) v roce 2005 se rozvedli.

Jiný typ zločineckého hrdiny představuje postava Joe Newtona, nejmladšího z legendární bratrské čtveřice bankovních lupičů (Matthew McConaughey, Ethan Hawke a Vincent D\'Onofrio), v kriminálním dramatu podle skutečných událostí z Texasu 20. let The Newton Boys (r. R. Linklater).

Autor: Miloš Fikejz

Věk: 50
Narození: 20. 1. 1970 , Lynchburg, Virginie, USA
Znamení: kozoroh  
Výška: 179 cm

13 se líbí, 1 se nelíbí