Stephan El Shaarawy je italský fotbalista, který hraje na postu útočníka v prestižním italském mužstvu AC Milán a také v italské reprezentaci. V prosinci 2012 skončil druhý v anketě Golden Boy pořádané italským deníkem Tuttosport pro nejlepší...

Stephan El Shaarawy je italský fotbalista, který hraje na postu útočníka v prestižním italském mužstvu AC Milán a také v italské reprezentaci. V prosinci 2012 skončil druhý v anketě Golden Boy pořádané italským deníkem Tuttosport pro nejlepší evropské fotbalisty do 21 let (za vítězným Iscem).

Osobní život
Narodil se v Savoně, otec pochází z Egyptu a matka je Italka. Egypt měl zájem získat El Shaarawyho do své reprezentace.

Klubová kariéra
Calcio Padova (hostování)
V červenci 2010 byl El Shaarawy poslán na roční hostování do druholigového italského týmu Calcio Padova. V této sezóně 2010/11 zaznamenal, coby osmnáctiletý fotbalista, 7 gólů a 2 asistence v 25 ligových zápasech. Padova skončila v lize na pátém místě a postoupila do playoff. Dvěma góly v odvetě semifinále playoff Serie B pomohl k postupu do finále[2], kde Padova neuspěla proti Novaře.

AC Milán
El Shaarawy zaujal některé kluby včetně městských rivalů města Milán – AC a Inter. Nakonec jej z Janova koupilo milánské AC za částku 13-14 milionů eur.

V září 2011 debutoval ve třetím ligovém kole Serie A při venkovním utkání na Neapoli. V 77. minutě vystřídal záložníka Aquilaniho, ale na nepříznivém stavu 1:3 se už nic nezměnilo. Následující ligové kolo opět vstoupil do zápasu jako střídající hráč. Po dvaceti minutách střídal zraněného Alexandra Pata, aby v 64. minutě zařídil remízu 1:1 s Udinese Calcio.[6] Zbylou druhou ligovou branku této sezóny vstřelil rovněž do sítě Udinese. V 85. minutě únorového zápasu poslal AC do vedení 2:1 a tento výsledek se stal konečným.

Před sezónou 2012/13 opustili tým někteří fotbalisté, včetně opor v podobách Ibrahimoviče a Thiaga Silvy. El Shaarawy získal místo na levém kraji útoku a stal se nejlepším střelcem svého týmu s dosavadní statistikou 16 gólů v 29 ligových utkáních. Další góly zaznamenal v italském poháru a Lize mistrů. Právě v Lize mistrů se stal rekordmanem svého klubu, jakožto nejmladší hráč AC Milán, který vstřelil gól v této prestižní klubové soutěži.

Reprezentační kariéra
Mládežnické reprezentace
El Shaarawy hrál za mládežnické reprezentace Itálie. S reprezentačním týmem do 17 let se zúčastnil Mistrovství Evropy pořádané Německem v roce 2009 a Mistrovství světa v Nigérii ve stejném roce.

El Shaarawy byl nominován do reprezentace Itálie do 21 let a zaznamenal 3 góly a 2 asistence ve 4 zápasech kvalifikace na Mistrovství Evropy 2013.

A-mužstvo
V seniorské reprezentaci Itálie se El Shaarawy poprvé objevil v roce 2012. Debutoval 15. srpna 2012 v přátelském utkání s domácí Anglií (Itálie prohrála 1:2). Během roku 2012 zaznamenal tři starty. Svůj první gól vstřelil v domácím přátelském zápase 14. listopadu 2012 s Francií, který Francouzi vyhráli 2:1.