Susan Stroman

Susan Stroman je renomovanou divadelní choreografkou a režisérkou. Za práci na filmu z produkce Columbia Pictures Center Stage získala ocenění American Choreography Award. Jako režisérka a choreografka se podílela na broadwayské divadelní hře The Producers, která získala rekordních 12 cen Tony včetně kategorií nejlepší režie a nejlepší choreografie.

Pro Lincoln Center Theater vymyslela a zrežírovala přelomový muzikál Contact, k němuž také sestavila choreografii. Hra jí v roce 2000 vynesla cenu Tony Award v kategorii nejlepší choreografie a dále ceny Drama Desk, Outer Critics Circle Award a Lucille Lortel Award. V roce 2003 pak získala Emmy za televizní záznam hry Live at Lincoln Center.
Mezi její další hry patří Oklahoma!, Thou Shalt Not, The Music Man (Outer Critics Circle Award), Crazy for You (Tony, Drama Desk, Outer Critics Circle, Olivier Award), Showboat (Tony, Outer Critics Circle Award), Big, Steel Pier a Picnic. Ke hrám mimo Broadway patří And The World Goes ’Round (Outer Critics Circle Award) a Flora the Red Menace. Stroman také režírovala a připravila choreografii ke hře The Frogs.

Jako choreografka pracovala také na každoroční velkolepé show v Madison Square Garden A Christmas Carol (Outer Critics Circle Award). Pro New York City Opera připravila choreografii představení Don Giovanni, A Little Night Music a 110 in the Shade a pro New York City Ballet představení Double Feature a Blossom Got Kissed. Jejím dalším baletem byl But Not For Me pro Martha Graham Company. Na další Emmy byla nominována za choreografii televizního filmu z produkce HBO Liza - Stepping Out at Radio City Music Hall s Lizou Minnelli. Podílela se také na dvojici show, z nichž byly pořízeny televizní záznamy An Evening with the Boston Pops—A Tribute to Leonard Bernstein a Sondheim - a Celebration at Carnegie Hall.

Stroman je držitelkou rekordních čtyřech ocenění Astaire Award a má doktorát z Univerzity v Delaware.

Věk: 66
Narození: 17. 10. 1954 , Wilmington, Delaware, USA
Znamení: váhy  

1 se líbí, 0 se nelíbí