Till Lindemann

Till Lindemann je zpěvákem skupiny Rammstein. Prožil nešťastné dětství v malé vesnici Wendisch-Rambow s o šest let starší sestrou a nevlastním otcem, který u něj uplatňoval velmi přísnou výchovu. Podle něj byla první opravdová německá skupina "Kraftwerk". Till měl jednu dobu v levém uchu 2 náušnice, ale teď už je nenosí. Je ateista.

Jeho otec se jmenoval Werner Lindemann, byl básník. Jeho matka, Brigitte Lindemann, je spisovatelka. Když mu bylo 11, nastoupil do sportovní školy v Rostockém sportovním klubu a od roku 1997 navštěvoval 3 roky školní jídelnu. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo 12. Roku 1976-1979 závodně plaval a měl dokonce i možnost účastnit se ME v dálkovém plavání, ale kvůli tomu, že opustil hotel bez dovolení a šel si koupit pornočasopisy (vyloučen z ME).

Roku 1979 úspěšně dokončil školu. Po absolvování řekl: "Nikdy jsem neměl rád sportovní školu, ale jako dítě si nemůžete vybírat." Jeho první práce byla ve firmě na zpracovávání rašeliny, ovšem odtud byl po 3 dnech vyhozen. Poté pracoval jako tesař, technik v galerii a nakonec pletl košíky. Roku 1985, když bylo Tillovi 22 let, se mu narodila první dcera Nele. O pár dní později se oženil s matkou Nele, ovšem za nějakou dobu se rozvedli. Till Lindemann musel vychovávat Nele sám 7 let. Teď už se o výchovu dělí s její matkou, protože stráví vždy půl roku s kapelou.

V roce 1986 začal hrát ve skupině First Arsch na bubny. Byla to Schwerinská punková kapela. Vydali jedno album "Saddle up". Po roce 1990 se Till pustil do psaní textů, které byly většinou založeny na slovních obratech. Roku 1994 vyhráli zápis v Berlíně a mohli si nahrát 4 písně v profesionálním studiu. Poté se Till Lindemann přestěhoval do Berlína. Paul Landers se oficiálně přidal ke skupině a po něm hned následoval Christian Flake Lorenz. Till hrál na bubny ve svém domě, který zároveň sloužil jako nahrávací studio. Jeho otec zemřel v listopadu 1992 na otravu alkoholem. Byl spálen v kostele poblíž Wendisch-Rambow.

Till Lindemann o něm později napsal skladbu Heirate mich. Druhou dceru má s Anjou Köseling, jeho formální manželkou. Anja zveřejnila, že jí Till po dobu manželství nadával, a dokonce i bil. Také prý odmítal platit podporu na jejich dceru Marii-Louise (narozena 1993). Till se k tomu nikdy nevyjádřil. V jednom rozhovoru řekl, že až mu bude 50 bude většinu času trávit se svými dětmi. 5.června 1999 ve Worcesteru byl Till a Flake zatčen na pódiu po skladbě Bück dich. Na povel seržanta Thomase Radula strávili jeden den ve vězení a zaplatili pokutu 25 dolarů. Till Lindemann je kvalifikovaný pyrotechnik.

Po incidentu při koncertě v Berlíně 27.září 1996, kdy zapálená část kulis spadla těsně vedle diváků, si najali profesionální jednotku pyrotechniků, od kterých se Till přiučuje a dělá s nimi na koncertních efektech. Každý člen má speciální instrukce jak používat pyrotechniku na pódiu. Má rád tequilu a víno. Ke vstupu do Rammstein má taky svoji příhodu:U prvního přijetí do studia,ještě než Rammstein oficiálně vznikli, byl Till tak rozrušený,že poslal své kolegy hrubě pryč, protože mu bylo trapné, že slyší jak zpívá.

Věk: 59
Narození: 4. 1. 1963 , Lipsko, Německo
Znamení: kozoroh  
Výška: 192 cm

783 se líbí, 129 se nelíbí